יום א', כא’ בתשרי תשע”ז
דף הבית יחודיות הכיתה שלי תחומי דעת
מחשבים ספריית ביה"ס אלבום תמונות חדר מורים יצירת קשר .
 
ביה"ס עושה כל שביכולתו לשמירת זכות יוצרים וזכות הפרט בחומרים המצויים באתר. במידה שחומר או פריט מידע שהועלה לאתר מפר בתום לב את זכות היוצרים ו/או זכות הפרט, כתבו אלינו ואנו מתחייבים לתקן את הטעון תיקון או להסיר את החומר מן האתר, ליידע את האחראי להפרה זו ולהתריע בפניו על העלאת חומרים אלה כדי למנוע הישנות מקרים כאלה. דוא"ל :mirih@ashalim.net בברכת שימוש מושכל, הצוות החינוכי
קרא עוד...
תרבותון חודש ספטמבר - אלול
אלול הוא החודש השנים-עשר בלוח העברי בשנה המתחילה בחודש תשרי, השישי במניין החודשים המתחיל בחודש ניסן. אלול הוא החודש המסיים את השנה בלוח העברי ולכן במסורת היהודית הוא מכונה "חודש הרחמים והסליחות". חודש אלול נחשב לחודש של חשבון נפש של השנה שחלפה והכנה לשנה החדשה ולימים הנוראים ומכאן מנהג הסליחות בחודש זה. במהלך החודש נוהגים להשכים ולהרבות בתפילות מיוחדות הנקראות "סליחות". מכיוון שהוא מקדים את ראש השנה ויום כיפור.
קרא עוד...
תגובות: 0   צפיות: 2
כל שנה מתחילה בגלישה בטוחה
אנו נמצאים בפתחה של שנת הלימודים. ילדינו חוזרים מן החופשה כשבתיקם התנסויות וחוויות שצברו בזמן זה. מרביתם בוודאי העבירו חלק מזמן החופשה מול מסך כזה או אחר, תיעדו אירועים שונים ושיתפו את חבריהם לרשת. בנקודת זמן זו, נרצה לחדד את תפקיד ההורים וצוותי החינוך באשר להשגחה, חינוך, וליווי להתנהלות חיובית, ערכית ואחראית ברשת.
קרא עוד...
תגובות: 0   צפיות: 0
הרימון וסגולותיו
מוצאו של הרימון באיראן, משם הופץ לארצות אגן הים התיכון לפני יותר מ-4000 שנה. הרימון הוא אחד משבעת המינים, בהם נתברכה ארץ ישראל: "ארץ חיטה ושעורה וגפן ותאנה ורימון ארץ-זית שמן ודבש". במאה ה-18 שתלו מיסיונרים ספרדים את עצי הרימון הראשונים בקליפורניה ומאז התפשט גידולם באזורים החמים של צפון אמריקה.
קרא עוד...
תגובות: 0   צפיות: 0
על הדבש
כמדי שנה נאכל בסעודת ערב ראש השנה תפוח בדבש וחלה בדבש, כפי שנהוג אצלנו כסמל לכך שאנו מאחלים שהשנה הבאה עלינו לטובה תהא נעימה ומתוקה כדבש. גם בדתות האחרות לדבש שימושים וסמלים שונים. בהינדואיזם דבש מוענק כמנחה לאל, ובבודהיזם, בפסטיבל מָדוּ פּוּרְנימָה (פסטיבל למען אחדות וצדקה), דבש מוענק לנזירים להנצחת האגדה האומרת שבודהא קבל דבש מקוף בעת שפרש לשממה כאשר ניסה לעשות שלום בין תלמידיו. לשימוש בדבש וייצורו היסטוריה ארוכה ומגוונת. העדות המוקדמת ביותר לאיסוף דבש היא ציור על קירות מחסה סלעים במזרח ספרד משנת 50 לפני הספירה. במצרים העתיקה השתמשו בדבש להענקת מתיקות לעוגות וביסקויטים, וכמו כן במאכלים שונים אחרים.
קרא עוד...
תגובות: 0   צפיות: 0
טיפים בנושא תזונה לראש השנה
מי מפחד מארוחת החגשוב מפחידים אתכם מארוחות חג עתירות קלוריות? לא אצלנו. כל היתרונות של ארוחת ראש השנה: כל מה שטוב בתפוחים, התרומה של תמרים למערכת העיכול, למה כדאי לאכול דבש, ואיך רימונים משפרים את הלב שלכם
קרא עוד...
תגובות: 0   צפיות: 0
על סדר היום תשע"ז
מרחבי כיתות
תרבותון אשלים
תחומי דעת
מפתח הלב
חברת הילדים
מידע להורים
בריאות באשלים
למידה בשעת חירום
גלישה בטוחה ברשת
שלוחות אשלים
פינת היועצת
ארכיון
הבוגרים שלנו
תל"ן באשלים
 
 


יצירת קשר


Powered by 022.co.ilכניסה למשתמש רשום | תנאי שימוש | הקם אתר חינם | | RSS