יום ה', ו’ בניסן תשע”ח
דף הבית מרחבי כיתות מרחבי תחומי דעת מרחב תקשוב
ספריית ביה"ס אלבום תמונות חדר מורים יצירת קשר שומרים על קשר מערכת תקשורת Google
 
ביה"ס עושה כל שביכולתו לשמירת זכות יוצרים וזכות הפרט בחומרים המצויים באתר. במידה שחומר או פריט מידע שהועלה לאתר מפר בתום לב את זכות היוצרים ו/או זכות הפרט, כתבו אלינו ואנו מתחייבים לתקן את הטעון תיקון או להסיר את החומר מן האתר, ליידע את האחראי להפרה זו ולהתריע בפניו על העלאת חומרים אלה כדי למנוע הישנות מקרים כאלה. דוא"ל :osnatf@ashalim.net בברכת שימוש מושכל, הצוות החינוכי
קרא עוד...
חנוכה בריא
8 ימי חג החנוכה בפתח ויחד אתם שלל של מנהגים, החל מהדלקת נרות משפחתית וכלה באכילת סופגניות ולביבות. התפריט החגיגי של החג מהווה ללא ספק אתגר גדול עבור רובנו בשמירה על המשקל. מזון החג המסורתי, הסופגניות והלביבות, מכילים שילוב עצמתי ועשיר במיוחד של שומן שמקורו בטיגון ושל סוכרים, בעיקר סוכר פשוט. כיצד נוכל לשלב בחג החנוכה את השמחה והאור יחד עם בריאות ושמירה על משקל?
קרא עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1
כל דקה נחשבת
"כל דקה נחשבת - בוחרים ללכת ברגל". ביום שישי ה-11.11.16 יצוין בישראל יום ההליכה העולמי ! קמפיין זה הוא חלק מתכנית אֶפְשָׁרִי בָּרִיא, התכנית הלאומית לחיים פעילים ובריאים. ומזמין את אזרחי המדינה להטמיע ולנצל את יום ההליכה העולמי לטובת אימוץ הרגל חיוני ובסיסי זה, לבריאות ולאיכות חיים.
קרא עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1
הרימון וסגולותיו
מוצאו של הרימון באיראן, משם הופץ לארצות אגן הים התיכון לפני יותר מ-4000 שנה. הרימון הוא אחד משבעת המינים, בהם נתברכה ארץ ישראל: "ארץ חיטה ושעורה וגפן ותאנה ורימון ארץ-זית שמן ודבש". במאה ה-18 שתלו מיסיונרים ספרדים את עצי הרימון הראשונים בקליפורניה ומאז התפשט גידולם באזורים החמים של צפון אמריקה.
קרא עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1
על הדבש
כמדי שנה נאכל בסעודת ערב ראש השנה תפוח בדבש וחלה בדבש, כפי שנהוג אצלנו כסמל לכך שאנו מאחלים שהשנה הבאה עלינו לטובה תהא נעימה ומתוקה כדבש. גם בדתות האחרות לדבש שימושים וסמלים שונים. בהינדואיזם דבש מוענק כמנחה לאל, ובבודהיזם, בפסטיבל מָדוּ פּוּרְנימָה (פסטיבל למען אחדות וצדקה), דבש מוענק לנזירים להנצחת האגדה האומרת שבודהא קבל דבש מקוף בעת שפרש לשממה כאשר ניסה לעשות שלום בין תלמידיו. לשימוש בדבש וייצורו היסטוריה ארוכה ומגוונת. העדות המוקדמת ביותר לאיסוף דבש היא ציור על קירות מחסה סלעים במזרח ספרד משנת 50 לפני הספירה. במצרים העתיקה השתמשו בדבש להענקת מתיקות לעוגות וביסקויטים, וכמו כן במאכלים שונים אחרים.
קרא עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1
טיפים בנושא תזונה לראש השנה
מי מפחד מארוחת החגשוב מפחידים אתכם מארוחות חג עתירות קלוריות? לא אצלנו. כל היתרונות של ארוחת ראש השנה: כל מה שטוב בתפוחים, התרומה של תמרים למערכת העיכול, למה כדאי לאכול דבש, ואיך רימונים משפרים את הלב שלכם
קרא עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1
על סדר היום תשע"ח
ארועי החודש
שרים באשלים תשע"ח
מרחבי כיתות
תחומי דעת
חיים בחברה
מידע להורים תשעח
תרבותון החודש
בריאות באשלים
חוקרים צעירים
יחודיות בית הספר
למידה בשעת חירום
שלוחות אשלים
פינת היועצת
ארכיון
ארכיון תשע"ג  
ארכיון תשע"ד  
ארכיון תשעה  
ארכיון תשע"ו  
ארכיון תשעז  
הבוגרים שלנו